Jiří Žáček 

autorské stránky

Nedělejte z teorií
terorie!

Co právě dělám

Co jsem dělal na jaře 2019

Koncem ledna 2019 jsem se vypravil do Stromovky, kde v útulné kavárně Domeček radotínský soubor Gaudium uvedl cyklus mých básní Café Robinson – spolu s Planoucími hudbomilci, kteří zpívali a hráli šansony Josefa Kainara.

Café Robinson

Café Robinson

V dubnu se jelo do Velvar. Knihu Kouřové signály přivítal na svět velvarský starosta a já jsem besedoval a rozdával autogramy. Na fotce se bavím s místní knihovnicí Zdeňkou Ortovou, ale besedníků a hlavně besednic byl plný sál. Ať žijí Velvary!

Jiří Žáček ve Velvarech

Jiří Žáček ve Velvarech

Na stánku nakladatelství Šulc-Švarc na květnovém Světě knihy se nás sešlo povícero – Jan Vodňanský se ženou Ivankou, paní nakladatelka Veronika Baštová, já, Iveta Svobodová a Jan Cimický.

Jiří Žáček na Světě knihy

Na Alexiádě v Dobřichovicích jsme 1. června vzpomínali na kolegu Alexe Koenigsmarka, který nám chybí už 6 let, a při té příležitosti jsem pokřtil knihu vtipných básní a básniček Evy Sukové Blondýna. Na snímku před Café Bím postává Eva Suková, výtvarník Tomáš Kůs, já, Viki Hradská, herečka Jana Trojanová se synkem a manželem Štěpánem Bucharem.

Jiří Žáček na Alexiádě v Dobřichovicích

Jiří Žáček s Evou Sukovou

Na libereckém Festivalu dětského čtenářství jsem 1. června spolu s hercem Václavem Helšusem absolvoval tři besedy a poté i vyhlašování vítězů dětské literární soutěže Máj, měsíc poezie. Jak se zdá, pořád se rodí dost čtenářů i budoucích básníků. Kéž jim jsou múzy milostivě nakloněny!

Jiří Žáček na libereckém Festivalu dětského čtenářství

Jiří Žáček na libereckém Festivalu dětského čtenářství

A takhle vypadá můj pracovní stůl, když zrovna nepředstírám, že pracuju.

pracovní stůl Jiřího Žáčka

podpis J. Ž.

Navigace

Tiráž

© 2004 Jiří Žáček • na stránkách jsou použity obrázky Adolfa Borna, Jiřího Slívy, Zdenka Seydla, Lucie Dvořákové, Jiřího Žáčka, Aloise Mikulky, Jiřího Jiráska a dalších autorů z knížek Jiřího Žáčka • webdesign © 2004 AVAS s.r.o. • správce stránek Vít Novák • Uvedená práce, jejímž autorem je Jiří Žáček, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko.